NUORODA: http://knygadvaris.lt/fiksacijos.php?FId=7908&OId=5216 PAVADINIMAS: LLTI BR F2-434 variantas, redaguotas 2004 DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys FIKSACIJOS TIPAS: Redaguota versija TEKSTINIS TURINYS: Daug daugiaus girdėtis, kad tie einą piningai nuo kitų išvedą jų piningus, ne tik patys išeiną, labjaus par jomarkus prė mainų, prė pirkimų ir pardavimų.
Einančius piningus galią pažinti: kad gerai žiūri, esą matytis toks mažas burbulytis viduryj ar prė krašto piningo, vis burbsi, tai tas jau ir yra toks pinings. Tai kad jį nori nuturėti, tai reik jį tarp pirštų suspaudus neštis arba į antį prė pliko kūno įsidėti, arba apspjaudžius dėti į piningų mašną. Tai nė jis išeis, nė kitų išves piningų.
PATEIKĖJAS: Jurgis Anča FIKSUOTOJAS: Matas Slančiauskas FIKSAVIMO METAI: 1900-1901 IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Trumpaičiai, k., Rudiškių sen., Joniškio r. sav., Šiaulių apskr., Lietuvos Respublika FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ: Trumpaičiai SKELBTA LEIDINYJE: Leidinio aprašas, P. 237, Nr. 216 Jono Basanavičiaus tautosakos biblioteka, t. 12. Juodoji knyga. Surinko Jonas Basanavičius. Sudarė Kostas Aleksynas. Parengė Kostas Aleksynas, Leonardas Sauka. Įvadą ir paaiškinimus parašė Leonardas Sauka. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2004. (Duomenų bazėje skelbiamo teksto šaltinis) SAUGOMA: LLTI BR (Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bibliotekos rankraštynas) | F 2-434 („Juodosios knygos”), Nr. 216, Mato Slančiausko pluoštas 10 BsTB 12 šaltinis. ©: Parengimas Leonardas Sauka Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ©: Parengimas Kostas Aleksynas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas Atgal |